Used Ford Explorer for Sale in St Thomas
2025 Ford Explorer Active 4dr 4x4
| Price: | $44,999 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:39,897 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.3L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1FMUK8DHXSGA38318 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 6109A |
Recent Arrival!
Explorer Active, 4D Sport Utility, 2.3L EcoBoost I-4, 10-Speed Automatic, 4WD, White Metallic, Light Space Grey/Onyx Premium Synthetic, Active Comfort Package, Equipment Group 200A Standard Package, Front Fascia, Heated ActiveX Seating Material Captain's C.....Read MoreLire la suite
Explorer Active, 4D Sport Utility, 2.3L EcoBoost I-4, 10-Speed Automatic, 4WD, White Metallic, Light Space Grey/Onyx Premium Synthetic, Active Comfort Package, Equipment Group 200A Standard Package, Front Fascia, Heated ActiveX Seating Material Captain's C.....Read MoreLire la suite
2025 Ford Explorer ST-Line 4dr 4x4
| Price: | $50,999 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:31,120 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.3L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 1FMUK8KH8SGA78173 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 6244A |
Recent Arrival!
Explorer ST-Line, 4D Sport Utility, 2.3L EcoBoost I-4, 10-Speed Automatic, 4WD, Black Metallic, 110V/150W AC Power Outlet, 2nd Row Heated Seats, Ambient Lighting, Auto-Dimming Interior Rear-View Mirror, Equipment Group 300A Standard Package, Heated Unique .....Read MoreLire la suite
Explorer ST-Line, 4D Sport Utility, 2.3L EcoBoost I-4, 10-Speed Automatic, 4WD, Black Metallic, 110V/150W AC Power Outlet, 2nd Row Heated Seats, Ambient Lighting, Auto-Dimming Interior Rear-View Mirror, Equipment Group 300A Standard Package, Heated Unique .....Read MoreLire la suite
2025 Ford Explorer ST-Line 4dr 4x4
| Price: | $51,999 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:24,614 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.3L 4cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| VIN: | 1FMUK8KH2SGA79500 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 6337A |
Recent Arrival!
Explorer ST-Line, 4D Sport Utility, 2.3L EcoBoost I-4, 10-Speed Automatic, 4WD, Carbonized Gray Metallic, Dark Gray/Onyx w/Heated ActiveX Seating Material Captain's Chairs, 110V/150W AC Power Outlet, 2nd Row Heated Seats, Ambient Lighting, Auto-Dimming Int.....Read MoreLire la suite
Explorer ST-Line, 4D Sport Utility, 2.3L EcoBoost I-4, 10-Speed Automatic, 4WD, Carbonized Gray Metallic, Dark Gray/Onyx w/Heated ActiveX Seating Material Captain's Chairs, 110V/150W AC Power Outlet, 2nd Row Heated Seats, Ambient Lighting, Auto-Dimming Int.....Read MoreLire la suite
2023 Ford Explorer XLT 4dr 4x4
| Price: | $35,500 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:60,100 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.3L 4cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| VIN: | 1FMSK8DH8PGB02175 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 6263A |
Recent Arrival!
Explorer XLT, 4D Sport Utility, 2.3L I4 EcoBoost, 10-Speed Automatic, 4WD, Blue, 2nd Row 35/30/35 Bench w/E-Z Entry & Armrest, Equipment Group 202A High Package, Evasive Steering Assist, Ford Co-Pilot360 Assist+, Heated ActiveX Seating Material Captain's C.....Read MoreLire la suite
Explorer XLT, 4D Sport Utility, 2.3L I4 EcoBoost, 10-Speed Automatic, 4WD, Blue, 2nd Row 35/30/35 Bench w/E-Z Entry & Armrest, Equipment Group 202A High Package, Evasive Steering Assist, Ford Co-Pilot360 Assist+, Heated ActiveX Seating Material Captain's C.....Read MoreLire la suite
Loading More Vehicles ...





