Used Ford Explorer for Sale in St Thomas
2025 Ford Explorer ST-Line 4dr 4x4
| Price: | $49,988 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:31,120 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.3L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 1FMUK8KH8SGA78173 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 6244A |
Recent Arrival!
Explorer ST-Line, 4D Sport Utility, 2.3L EcoBoost I-4, 10-Speed Automatic, 4WD, Black Metallic, 110V/150W AC Power Outlet, 2nd Row Heated Seats, Ambient Lighting, Auto-Dimming Interior Rear-View Mirror, Equipment Group 300A Standard Package, Heated Unique .....Read MoreLire la suite
Explorer ST-Line, 4D Sport Utility, 2.3L EcoBoost I-4, 10-Speed Automatic, 4WD, Black Metallic, 110V/150W AC Power Outlet, 2nd Row Heated Seats, Ambient Lighting, Auto-Dimming Interior Rear-View Mirror, Equipment Group 300A Standard Package, Heated Unique .....Read MoreLire la suite
2025 Ford Explorer Platinum 4dr 4x4
| Price: | $56,999 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:23,735 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.3L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1FMUK8HH0SGB40186 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 6463A |
Explorer Platinum, 4D Sport Utility, 2.3L EcoBoost I-4, 10-Speed Automatic, 4WD, White Metallic, Salt Crystal/Onyx Leather, Equipment Group 600A Standard Package, Leather Seating Surfaces Sport Captain Chairs, Lux Leather Package, Quilting & Stitching on Door Panels, Quiltin.....Read MoreLire la suite
2025 Ford Explorer Active 4dr 4x4
| Price: | $46,449 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:10,100 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.3L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 1FMUK8DHXSGC34808 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 6527A |
Recent Arrival!
Explorer Active, 4D Sport Utility, 2.3L EcoBoost I-4, 10-Speed Automatic, 4WD, Black Metallic, Dark Grey/Onyx Cloth, Equipment Group 200A Standard Package.
Odometer is 17806 kilometers below market average!
4WD
10-Speed Automatic 2.3L EcoBoost.....Read MoreLire la suite
Explorer Active, 4D Sport Utility, 2.3L EcoBoost I-4, 10-Speed Automatic, 4WD, Black Metallic, Dark Grey/Onyx Cloth, Equipment Group 200A Standard Package.
Odometer is 17806 kilometers below market average!
4WD
10-Speed Automatic 2.3L EcoBoost.....Read MoreLire la suite
2024 Ford Explorer ST-Line 4dr 4x4
| Price: | $42,999 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:73,516 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.3L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 1FMSK8KH2RGA10601 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 6186A |
Recent Arrival!
Explorer ST-Line, 4D Sport Utility, 2.3L I4 EcoBoost, 10-Speed Automatic, 4WD, Black Metallic, Ebony, Class IV Trailer Tow Package, Equipment Group 250A Standard Package, Twin Panel Moonroof, Wheels: 21''' Aluminum.
4WD
10-Speed Automatic 2.3.....Read MoreLire la suite
Explorer ST-Line, 4D Sport Utility, 2.3L I4 EcoBoost, 10-Speed Automatic, 4WD, Black Metallic, Ebony, Class IV Trailer Tow Package, Equipment Group 250A Standard Package, Twin Panel Moonroof, Wheels: 21''' Aluminum.
4WD
10-Speed Automatic 2.3.....Read MoreLire la suite
Loading More Vehicles ...





